AZ AGY TORNÁJA
Itt egy olyan „kézzel gyúró” technikával ismerkedhetsz meg, melyben mind a lábaknak, úgy a kezeknek is kellenek a gyakorlatok, hogy az egész test regenerálódjon, és így egészben legyen karbantartva.
Mivel a nyugtalan láb szindróma idegvezetési probléma, ezért fontos, hogy az idegeket a kezekben is, megdolgoztassuk, működésüket fejlesszük..
A „kézzel-gyúró” technikám, egy kicsit masszázs, egy kicsit torna, mely számos izmot, ideget megmozgat, hatására olyan érzés támad bennünk, mintha egy egész órás tornaórán vettünk volna részt, mindezt úgy, hogy közben az elmét is rendszerbe állítjuk.
Lefekvés elött nagyon fontos, hogy rászánjunk egy kis időt arra, hogy az elménket is átkapcsoljuk a nyugalomra, és arra a gondolatsorra ráálljon, amivel kikapcsolhatjuk az automatikusan bekattanó rettegést a görcsök beindulásának félelmével.
A hatása fantasztikus, felszabadító, lendületet, vitalitást hordozó, jobb közérzetet nyújtó.
Elég kétszer-háromszor naponta alkalmazni, nyújtani a tenyereket, ujjakat, és általa az elmét is kisimítva, lenyugtatva tényleg fantasztikusan eredményes, pozitív töltetet adó.
Nincs káros mellékhatása.
Használatával rugalmasabban tudok mozogni, és az erőnlétem is sokkal terhelhetőbbé vált, így a lelkierőm is fokozódik és a menthális egészségem is karban van tartva.
Napi két-három alkalommal kb 5-15 perc, és meglátod, megéri.
Eszköz igénye egy kicsi műanyag „szúrós-gyúró” labda.
Lefekvés előtt mindenkeppen jó, ha gyakorlod, hogy jobban tudj aludni, vagy bármikor amikor ráérsz és ott, ahol jól esik.
Az agy tornája, és ennek megfelelően működik. Az agy észreveszi a kezek tornáját és rögtön friss, lüktető, pozitív gondolatokat közvetít a gyakorló ember számára. Csodálatos lehetőség, ha faradt vagy, túlterhelt, melankólikus vagy depressziós hajlamú.
Az agyunk leképez minden mozdulatot amit végzünk, és elemzi, majd válaszokat bocsát ki, gondolati és érzelmi síkon a gazdájának. Ezért nem mindegy, hogy keveset, vagy egyáltalán semmit sem mozgunk. Bizonyított tény, hogy néhány nap fekvés után csökken az agytevékenység. Ugyanígy bizonyított az is, hogy néhány napi fokozott tevekenység, edzés után az agy nagyon gyorsan regenerálódik.
Ez a módszer kimondottan agytréningnek nevezhetjük.
Az agy tevékenységére az hat jól különösen, ha az ujjhegyeket egymásra tesszük. Ha ezekhez még belső képeket is vizualizálunk, az igénybe veszi az agy képességeit, és erősíti a képzelőerőt. Ez pedig a szellemi frisseség és a tiszta gondolkodás alapja.
A nyugtalan láb szindrómához pedig nagyon jól illeszthető kiegészítő tevékenység, mivel az agy átáll egy másik fókuszra, különösen az elalvás előtt, ha gyakorolunk, és így nem „kattan be” az automatikus görcs generálás. Ha teljesen koncentrálunk egy gyakorlatra legfekvés elött, és hozzá hallgatunk valami lágy zenét, és vizualizálunk valami nagyon szép dolgot, akkor hidd el, sokkal könnyebben fogsz tudni aludni, és még ha dorombolsz is utána, akkor pár nap múlva már te fogsz rácsodálkozni arra, hogy milyen fantasztikusan tudsz már pihenni éjszaka. Elhagynak a görcsök, és az alvászavaraid is rendeződnek.
A gyakorlatokat fokozatosan lehet csak elsajátítani, mivel először a kéz merevségével kell dolgoznunk, hogy kinyújtsúk szépen lassan gyakorolva az izmokat, izületeket, idegeket kimozgatva, majd eztán lehet előre haladni, meditációval egybekötve.
A gyakorlatok különböző hosszúságúak, nehézségi szintűk eltérő, némelyek többszöri gyakorló alkalmat kívánnak,
DE HIDD EL, MEGÉRI! GYERE EL, és használd ki, gyúrd át vele a tudatodat ,testedet, és segítségével csökkentsd a testedben lévő görcsöket.